2013-2014

 

LAST FIRST RM #
ANDREOLI LISA M & TH 7:10 - 7:40 AM
ANSELMO ROSARIA TU & TH 7-7:30 AM 301
ART DANIEL M 2:30 - 3:30 PM
BAUER LAURA M & TU 7:05-7:35 AM.  204
BECKER JACQUELINE
BLOCK JOYCE M & TU 2:30 - 3 PM
BOWERS MARIA M 2:30-3:00 PM RM 216 & TU RM 221
BOYLE JANET M & TU 2:30 - 3 PM
BRAGMAN STEPHANIE TU 2:30-3 PM & W 7:10-7:40 AM 219
BRODERICK DEIRDRE M thru TH 7:15- 7:30 AM
BROWN-RAND AMY M & TH 2:30-3 PM
BULLIS KERI M 7:10-7:40 in RM 220  & 2:30-3:00 PM 208
CARACCIOLO KRISTA TU 7-7:30 AM & W 2:30-3 PM 112
CASTILLA-LYSON CHRISTINA M & TU 2:30-3:00 PM
COUNTESS KRISTIN W 7-7:30 A.M. & 2:30- 3PM
DALY ROSEANNE M TU W TH 7:30-7:40 AM & TU 2:25-2:35 PM
DELLA ROCCA JAMIE LEE M & TU 3:10-3:30 PM
DEMARCO MICHAEL M & TH  2:30 - 3:00 PM
DIAMENT JASON DAILY 9TH PERIOD
DUNNE KATHLEEN M thru TH 2:25- 2:40 PM
GENNA RICHARD M 7:10-7:40 AM 306
GERBER LE ROY TU & TH 7 - 7:30 AM
GIULIANI GREGORY TU & TH 2:30 - 3:00 PM
GLASS NOAH TU 2:30 - 3 PM & W 7:10 - 7:40 AM
GUERIN CECILIA M 2:25 - 3:25 PM
HARRINGTON JANICE TU 2:25 - 2:55 & TH 7:05 7:35.  
HELMRICH ROBERT M thru TH 2:25 to 2:40 PM
HERON JOHN M & TU 2:30 - 3 PM 302
HERSCH LYLE M & TU 2:30-3:30 PM 
HIJAR ABIGAIL W 2:25 - 3:25 PM 219
HOELZER JENNA TU  & W 2:30 - 3 PM 208
JOHNSON PATRICIA M & W 3:10 - 3:40 PM
KACHUBA JOSEPH M - TH  2:30 - 2:45 PM
KEEGAN DANIEL TU 2:30 - 3 PM & FR 7:10-7:40 AM
KILFOYLE MARLA M 3:15-4:15 PM 320
KLEIN ALONA W 7 - 7:30 AM & 2:30-3:00 PM 212
KRYDER ALLISON W 2:30 - 3 PM & F 7:10-7:40 AM 114
LATORRE JOSEPH TU 2:30 - 3:30 PM
LEKHWANI GERALDINE  TU, W, TH   7:15 - 7:35 AM
LEVENGOOD ELIZABETH F 7 - 7:30 AM 
LEVENTHAL INA TU 2:30 - 3:30 PM
MAGUIRE TRICIA M & W 7 - 7:30 AM
MARTIN STEPHEN M & W 3:15 - 3:45 PM BY APPT.
MARTINEZ LORI M & Tu 7:10-7:40 AM 
MELISSINOS MELISSA Days 2/4/6 2:25-2:45 PM
MINCHILLI ADRIANA W 2:30-3:30 PM 215
NICHOLAS DENISE Tu & W  3:10 - 3:40 PM  
NUDLEMAN DAVID M & W 2:25- 2:35PM Th ninth period  103
PAGANO JENNIFER F 2:30 -3:30 PM 
PINEIRO EVELYN TH 2:30 to 3:30 PM/FIRST WK ON FRIDAY
PITTMAN ROBERT M 2:30-3:00 PM. & TH 7:10-7:40 AM
PUMO JOSEPH M - TH 2:25-2:45 PM 303
RISENER EDWARD TU 2:30-3:00 PM & TH 7-7:30 AM
RISOLA JOSEPH M & W 7-7:30 AM
ROSSO CATHY Th & Fr  7:10 - 7:40 AM 300
RUGOLO DANIELLE W 2:30-3:30 PM
SAATCHI MORGAN M 2:30-3:30 PM
SANDLER SHARRI TU 2:30-3:00 PM & FR 7:10-7:40 AM
SCULLY SUZANNE M 2:30-3:30 PM 315
SEIDNER ELIZABETH M 2:30-3 PM & TH 7:10-7:40 AM
SEMINATORE LAUREN TU & TH  7 - 7:30 AM
SIMPSON SHANNON M & Tu 7:10-7:40 AM  220
SMITH ANDREA  TU 2 -2:30 PM W 7-7:30 AM 111
SMITH KATHLEEN M - Th 2:30-2:45 PM
STEVENS ALISON M  &  W 2:30-3:00 PM  by appt
TOBACK NINA W 7:15-7:45 AM BY APPT 101
TOSCANO KAYLA W 2:30 - 3:30 PM
TREANOR NANCY TU & W 2:30 - 3:00 PM 306
TSAI PATRICIA YU-SHAN W 2:50-3:20 PM 321
VALERIANO SUZANNE M  2:30-3:30 PM 114
VANERON ERIC F 2:30-3:20 PM
VARGAS GISELLE M & Tu 2:30 -3:00 P.M. Morning Extra -Help by appt. LIB.
VITALE JEANETTE M 2:30-3:00 P.M. &  FR 7-7:30 A.M. 213
VORE BARBARA M 2:30 - 3:30 PM
VOUTSINAS SOFIA TU 2.30 to 3 biology students & 3 to 3.30 Life Science
WEIBLEY KEVIN M & W  2:30 to 3:00 PM 110
WEINSTEIN BRIAN M 2 :25 - 3:25 PM
WEISS GLENN M T W 2:25-2:45 PM by appt
WINCHESTER MARIANNA M & TU  7-7:30 AM
WYNN GEORGE TU  & TH 7:10-7:40 AM
ZERILLI STEPHANIE TU & F 2:30-3  PM